VÝSTAVBA SLUNEČNÍCH (FOTOVOLTAICKÝCH) ELEKTRÁREN

Hodně se o tom teď mluví a píše, velcí investoři a podnikatelé staví o sto šest, tak proč si nepořídit alespoň malou sluneční elektrárničku na střechu a ukrojit tak něco pro sebe z tohoto koláče?

Hlavně si nikdo prosím Vás nepředstavujte sluneční elektrárnu jako nějaké složité a obrovské zařízení. Fotovoltaické elektrárna je velmi laicky řečeno zvětšený solární článek, který všichni znáte z kapesních kalkulaček nebo hodinek. Těchto článků se zapojí několik vedle sebe a přes pár přístrojů se připojí do elektrické sítě. A to je všechno ? Fotovoltaická elektrárna je na světě! Nejmenší takovéhle elektrárny zaberou třeba jen 15 m2. A to opravdu není mnoho že?

No dobře ale proč je to tak výhodné?

Protože stát Vám garantuje výkopní cenu a navíc poskytuje dotace na samotnou instalaci. To vše Vám zaručí návratnost po 8 až 10ti letech. Výkupní cena je garantována celých 15 let! Takže když to úplně zjednodušíme, to co vložíte se Vám za maximálně 10 let vrátí a pak už jen 5 let vesele vyděláváte. A to je dobré ne?

Proč to stát dělá?

Protože evropská unie podporuje výrobu energií z obnovitelných zdrojů a jelikož jsme její součástí, můžeme používat těchto výhod.

Jak to vlastně funguje?

Jednoduše. JIHOČESKÉ TEPLO s.r.o. Vám za pomoci zkušených montážníků na střechu nainstaluje několik slunečních (fotovoltaických) panelů, vše zapojí a dojedná (smlouvy, místo připojení, připojovací podmínky, žádosti o dotace atd.), aby jste s tím neměli žádné starosti, a Vy pak už jen posíláte faktury a E.ON Vám je proplácí :-)

Zdá se Vám to celé příliš jednoduché? Je to jednoduché! Tak neváhejte a pojďme na to!


Naši partneři
Renova Plzenske sluzby Bonega